Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
ww200

Re: Przywitalnia

Post autor: ww200 »

Witam wszystkich :)

Jestem Wojtek z Gdańska,mam 49lat.Wracam do modelarstwa po bardzo długiej przerwie,zresztą przerwaną przez moją obecną żonę ;) .Na forum trafiłem z polecenia z innej grupy modelarskiej.
Awatar użytkownika
Kaper

Post autor: Kaper »

Cześć

Nazywam się Jakub mam 36 lat i mieszkam w Krakowie. Jeżeli chodzi o modelarstwo jestem mniej niż amatorem można powiedzieć, że nigdy nie ukończyłem żadnego modelu ... jako dzieciak robiłem Biskupin z zapałek :lol: później próbowałem zrobić Kogę Elbląską z 1350 roku (miałem też z małego modelarza holk Gdański, Wodnik czy Smok ale ich nigdy nie zacząłem i w sumie nie wiem czy wyrzuciłem czy w którymś kartonie w piwnicy gdzieś jest) ale poległem na poszyciu efekt mnie nie zadowolił i wyrzuciłem ;-) Jestem wymagający ...

Zainteresowanie marynistyką nie umarło i swego czasu pisałem przez parę lat stronę "Polska marynarka wojenna i handlowa 1454 - 1795" gdzie zbierałem nazwy i krótki opis "Polskich" okrętów z przed rozbiorów było tego koło 70 ale strona też już przepadła na serwerach onetu, zostały ślady w indeksach wyszukiwań i może gdzieś na forach (to forum też od wielu lat czytam miałem nawet konto ale już nie pamiętam loginu) jest mój spis gdzie go zamieszczałem. Zostało za to masę książek na półkach o tematyce morskiej :)

Obecnie planuję w końcu wykonać swój wymarzony okręt by ozdabiał półkę z książkami o tej tematyce ;) Mam teraz więcej narzędzi: dłuta, pilniki, nożyki czy dremela z których robię zabawki swoim dzieciom, ostatnio drewniany helikopter dla syna i domek dla lalek dla córki.

Marzeniem jest wykonać Kogę lub Holk inspirowany tą relacją Tomasza viewtopic.php?f=534&t=45085

I jedno pytanie zacząć od kogi i potraktować ją jako Dżonkę i potem wykonać docelową kogę czy zacząć jednak od Waszej Dżonki ?

Pozdrawiam Jakub
Pozdrawiam Jakub
-------------------------------
W porcie: Dżonka
W stoczni: Koga Elbląska
Awatar użytkownika
BizoniastyTrol

Post autor: BizoniastyTrol »

Witam serdecznie na imię mam Sebastian ma 42 lata mieszkam w Strzałkowie wioska w Wielkopolsce niedaleko Słupcy. Obiecałem swojej córce statek z Piratów z Karaibów ( jej ulubiony film ) a że tylko ja pracuje i nie stać mnie na kupno modelu postanowiłem nie mając zielonego pojęcia o tym zrobić sam taki model wykorzystując wszystko co mam pod ręką począwszy od kartonów z Biedronki skończywszy na patykach po lodach, sznurków rzeźnickich i plecionek wędkarskich. Może odbiega daleko od ideału ale włożyłem w niego całe moje serce i 4 miesiące po 12 godzin dziennie znosząc przekleństwa mojej żony. Obecne jestem na zwolnieniu lekarskim w związku z kontuzją stawu kolanowego więc i czasu sporo. Ale jak to Laik zawiesiłem się na żaglach i olinowaniu porostu nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić a walczę z tym twa tygodnie. Dlatego więc będąc na skraju depresji i nerwowego wyczerpania postanowiłem zwrócić się do specjalistów o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

W 2003 roku gdy pracowałem na targach AMBERIF w Gdańsku pojechałem z kuplami pooglądać modele statków już nie pamiętam dokładnie gdzie to było. Pamiętam jednak jak jeden z modelarzy powiedział mi że w każdym statku który zrobił jest część jego duszy dopiero gdy sam zacząłem robić swój model zrozumiałem tak naprawdę o czym mówił.
Awatar użytkownika
ataman

Post autor: ataman »

No cześć! Ty to tam masz przegwizdane, na stacji kolejowej za każdym razem kontrola paszportów :lol:
A co do olinowania to przejrzyj opracowanie Krzysztofa: http://www.koga.net.pl/olinowanie.html
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ