Opinie i dyskusje o projekcie

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
jerry_bee

Odp:Pilne: Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: jerry_bee »

po dłuższej przerwie udało mi się w końcu zamknąć rysunek olinowania stałego. zainteresowanych zapraszam do "plikowni" do pobierania.
w kolejce czeka rysunek olinowania ruchomego, Robert przygotował też i rozrysował żagle, wygląda na to, że teraz już jedziemy z górki.
zniecierpliwionych czekaniem przepraszam, niestety, wymówkę mam ciąglę tą samą ...
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
zimon

Post autor: zimon »

Pewnie nie tylko ja sie ucieszylem :D dziekujemy Jerry za kolejna część. Nie pozostaje mi nic innego jak zabrac sie za prace. Odwaliles kawal dobrej roboty mimo braku czasu, ale wiemy jak jest dzieki za to :)
pozdrawiam
"Ogłada przychodzi z miast, mądrość z pustyni"
zimoni@wp.pl
langustier

Post autor: langustier »

Witam
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem za co RomekS przeprasza!!!
Skoro "Ktoś" uruchomił E- Kurs no to niech to "ciągnie" , jak mu się coś czasowo "omsknęło" to niech tych którzy są zainteresowani tym tematem POINFORMUJE !!!! że będzie przerwa, przecież to nie wymaga dużo czasu. Dlaczego zainteresowany budową modelu na tym "E-kursie", który się pyta dlaczego nie ma wykładów ma się potem tłumaczyć i przepraszać!!!!- kiedyś to była metoda - po co wracać..
Mirku nie zamykaj czegoś co może nam wszystkim uświadomić, że za tym wszystkim są ludzie ze swoimi pracami, poswięconym czasie i tym czymś co zbudowali - jeśi to zamkniesz to znaczy, że należy cicho siedzieć a swoją dotychczasową pracę wywalić do zlewu - a dlaczego?
Najłatwiej jest powiedzieć "cicho nad tą trumną" a z jakiego powodu??? - RomekS upomniał się o to co obiecano mu [ i innym] na "Stronie" i teraz ma PRZEPRASZAĆ!!! - bo się upomniał o swoje i Kolegów? - moim zdaniem to jest bardzo zły pomysł - psuje wizerunek dobrze notowanej strony.

Michał
Awatar użytkownika
smok

O:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: smok »

Ahoj,czy ktos posiada orginalne fotki tego modelu,jesli tak to zgóry dziękuje za udostępienie.
Jestem ciekaw jak wyglądał zecywistosci.A pozatym projekt jest SUPER!!!! SMOK
Awatar użytkownika
Budrys

O:Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: Budrys »

Przejrzyj relacje fotograficzne ze spotkania KOGA 2007. Jeśli się nie mylę jest tam i K&M.
PS. np. te:
Obrazek
Obrazek
autorstwo jak w opisie w galerii.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
KrzysztofS

Re: Opinie i dyskusje o projekcie

Post autor: KrzysztofS »

Witam.
W ramach ćwiczeń przed budową K&M, zacząłem budować szalupę. Wszystko niby ok, ale w pewnym momencie poszywania "spiętrzył" mi się problem :evil: , tj. kolejne deski poszycia musiałem kleić w tym samym miejscu aby ostatnia deska wyszła na równo z burtą. Gdzie kryje się mój błąd? Poradźcie coś Panowie!

SAM_3218a.jpg

SAM_3223a.jpg

SAM_3225a.jpg

SAM_3227a.jpg

Zamieszczam zdjęcia.

Pozdrawiam
Krzysiek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem

Post autor: PanLipazMiodem »

Witaj.
Na pewno deski poszycia nie mogą być tej samej szerokości na całej długości szalupy. Jeśli poszycie jest np z 5mm szerokości deseczek to zauważ że na rufie będzie ok 3-4mm, na śródokręciu najwięcej czyli 5mm a zbliżając się do dziobu planka powinna być cieniowana do ok 2mm
Ja to robiłem tak
viewtopic.php?f=524&t=45029&start=30#p58110

viewtopic.php?f=524&t=30774#p30774

Tutaj nie wiem czy dopatrzysz bo zdjęcia są mało czytelne ale opisałem robienie poszycia zakładkowego. W tym przypadku używałem taśmy malarskiej aby przenieść planke 3D do płaskiego widoku 2D.

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Bartek_W

Post autor: Bartek_W »

Cześć
KrzysztofS pisze:Gdzie kryje się mój błąd?

Oklejasz prostymi paskami.
Obrazowo to ujmując, spróbuj okleić globus prostymi paskami i zobacz co się stanie. Zastanów się dlaczego tenże został już oklejony paskami ze "spiczastymi końcami", które najszersze są na równiku. :)
Poszycie kadłuba jednostki pływającej jest tożsame z dodatnią krzywizną Gaussa, której elementy wyznaczyć możesz np. przy pomocy symboli Christoffela. Gwarantuję, że problem zniknie.
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
KrzysztofS

Post autor: KrzysztofS »

Dziękuję Panowie już wszystko jasne.
Mój błąd jest trywialny :lol: .

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt :P
Krzysiek
Awatar użytkownika
SZYMONS

Post autor: SZYMONS »

Witam
Długo tu cisza panuje :)
Zacząłem zbierać potrzebne materiały do budowy K&M i nie wiem czy dobrze zrobiłem wybierając sklejki 4mm na wręgi?
Mam zapas tego materiału i tak wyszło.
Model będzie wykonywany drugą metodą.
Zostawić czy zmienić?
ODPOWIEDZ