Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
oksal

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

Dostałem pozdrowienia od Marian z Tczewa. Skarży się, ze go żonka zamyka w takim "akwarium"

DSCF0022.JPG

Tym męczy Mariana

DSCF0019.JPG

aby pracował, pracował i jeszcze więcej pracował przy tej jednostce (Francuz, druga połowa XVII wieku)

DSCF0002.JPG

DSCF0005.JPG

DSCF0007.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kagra

Post autor: kagra »

Super to akwarium Mariana.A jaką rybkę w nim pielęgnuje. :) .Pozdrowienia dla Mariana.Dobrze mieć na dzisiejsze czasy jakiekolwiek akwarium. ;)
Adam odnośnie wieży.To tylko 144 schodki i na zmianę co drugi dzień.Tak,że nieco mam czasu na swoje akwarium.
Pozdrawiam.Kazimierz.
mactech

Post autor: mactech »

jak tu dodać zdjęcie aby się pochwalić?
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2020 12:07 pm przez mactech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Artek

Post autor: Artek »

Napiszę ci szybko :
Pogrzeb trochę w forum, tam jest wiele na ten temat : viewtopic.php?f=533&t=22124
I uważaj... ludzie tu zacni, cierpliwi i bardzo pomocni... ale tego typu pytania często zostają bez odpowiedzi. Bo odpowiedz tu już jest. I to szeroko opisana.
Witaj i baw się dobrze.
Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek »

mactech pisze:jak tu dodać zdjęcie aby się pochwalić?

Rozmiar fotki :

Ja używam programu Picassa3. (do pobrania z netu za free i w jez. polskim)
Po zainstalowaniu program skanuje twój komputer i sam pobiera wszystkie fotki. Wybierasz tą którą chcesz, następnie możesz ją według swojego uznania przyciąć, lekko obrobić (są ku temu odpowiednie narzędzia w programie - wystarczy się trochę pobawić programem) . I teraz najwazniejsze!? : klikasz polecenie "eksportuj zdjecie". Program tworzy nowy folder i wysyła do niego zdjęcie dużo pomniejszone bez uszczerbku na jakości. Taką fotkę bez problemu wstawiasz na forum.

Wstawianie fotki na forum:

Pod edytorem postu masz zielone okienko "dodaj załącznik". Wybierasz z tego nowego folderu do którego zostało wysłane zdjęcie przez Picasse i wgrywasz na serwer kogi.
Nastepnie ustawiasz kursor gdzie ta fotka w poscie ma być i klikasz "umieść w treści wiadomości". Następnie "Wyślij".

Naprawdę wystarczy spróbować, gdyż w teorii pisanej może to wydawać się skomplikowane, ale w praktyce jest dużo prostsze.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek »

kagra pisze:Moje wiosenno-letnie zajęcie (praca) na wieży obserwacyjnej w Nadleśnictwie.
Tu nad korony sosen nie dociera korona-wirus.Za to świeże powietrze i wspaniałe widoki na Annaberg i Góry Opawskie.Romantyczne zachody słońca.
Pozdrawiam.Kazimierz.

Moj Boże!! Kazik!!
Jakie to szczęście mają niektórzy ludzie mając taką pracę. Czerpiesz ogromną przyjemność i jeszcze Ci za to płacą. Tylko pozazdrościć. Post w odpowiednim dziale. Gdyby mi ktoś zaproponował taką pracę - dziś pakuję się i wracam do Polski ;)
A możesz coś więcej napisać o swojej pracy. Jaki jest charakter tych obserwacji. Domyślam się, że ppoż?
Awatar użytkownika
kagra

Post autor: kagra »

Jarcio,wszystko zależy od pogody.Jak leje i jest "ścioła"mokra to siedzimy w domu.Praca polega na obserwacji obszaru leśnego i zgłaszanie do dyspozytora podejrzanych dymów lub ognia w lesie.W razie zlokalizowania takowego namierzam kąt na mapie i powiadamiam sąsiednią wieżę,on namierza swój i przecięcie się dwóch kątów na mapie daje dokładne żródło zagrożenia.Wtedy dyspozytor wysyła samolot gaśniczy ewentualnie helikopter i zaczyna się akcja.Jeśli pożar jest poza terenem leśnym to już działają inne służby.
Przeważnie jest spokój w terenie to można się zająć literaturą albo czym innym.Zmieniamy się z kolegą co drugi dzień.Praca trwa od 8 do 12 godzin w zależności od długości dnia od marca do połowy pażdziernika siedem dni w tygodniu.Pracy w Anglii nie rzucaj bo tu kokosów nie ma ale satysfakcja,że się jest jeszcze potrzebnym.To tyle.Acha w naszym nadleśnictwie mamy 4 wieże obserwacyjne w całym województwie ponad 40,tak że lasy Opolszczyzny są pod bacznym nadzorem.
pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
futaba

Post autor: futaba »

Nie samymi okręcikami człowiek żyje :lol: Wczoraj trafił do mnie taki modelik - PT-91 Twardy zbudowany w skali 1:6 przez mojego serdecznego kolegę Bogdana. Ponad 10 lat pracy, ale efekt niesamowity. Do noszenia potrzebne są 2 osoby :D Jak ja z nim skończę to będzie jeździł, burczał, dymił, strzelał, świecił i grał Czterech pancernych :mrgreen:

twardy1.jpg

twardy2.jpg

P.S. duża puszka podkładu Motipa dla zobrazowania wielkości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2020 8:28 am przez futaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
ryszardw

Post autor: ryszardw »

Piękny model ale pracy kosztował masę .Czy jest przygotowany do jazdy .Bo to masę sprzętu trzeba zamontować .Gratuluję .R
ODPOWIEDZ